532

Finansal Kiralama Nedir?

9.763 görüntülenme
Finansal Kiralama Nedir?

Kirala paran cebinde kalsın.

Finansal Kiralama Kurumsal Müşterilerimize özel, işletme içerisinde kullanılan bilgisayar, yazıcı, cep telefonu,tablet gibi ürünlerin sözleşme kapsamında kiralanmasıdır.

Yıllar içerisinde yıpranan, arızalanan, servis bakımı ihtiyacı olan tüm elektronik ve teknolojik ürünlerin kiralama yöntemi ile sahibi olunabilmektedir.

Şirketiniz büyürken masraflar da aynı oranda büyümekte, en büyük gider kalemleri arasında bilgisayar,yazıcı, cep telefonunu da içeren teknolojik ürünler yer almaktadır. Kiralama yöntemi ile sermayenizin küçük bir kısmı ile tüm ihtiyaçlarınızı karşılayabilir, farklı alanlarda da yatırımlar yapabilirsiniz.

Neden Elektronik Cihaz Kiralamalıyım ?
  • Kiralama yaparak, ihtiyacınız olan ürünlere satınalma maaliyetleri altında ezilmeden sahip olabilirsiniz.
  • Kiralama ile sahip olduğunuz cihazlarda bakım-onarım, arıza gibi durumları düşünmeden her yıl güncel ürünler kullanmanın keyfine varın.
  • Kiralama süresi boyunca kullanılan ürünler satınalma yapılabilir, talebe göre farklı bir ürün ile değiştirilebilir. Bu esneklik sayesinde düşük bütçeler ile tüm teknolojik ihtiyaçlarınızı karşılayayın.
  • Kiralama yaparak, büyük yatırımlar yapmadan güncel teknolojiyi adım adım takip edin.
Merak Edilenler
Nasıl Bilgisayar Kiralayabilirim ?

Bilgisayar ve diğer elektronik cihazları kiralama, müşterimizin talebi yada uzmanlarımız tarafından yapılan keşif çalışması sonrasında ihtiyaçlar belirlenerek müşterimize en uygun kiralama modeli belirlenir. Sonraki aşamada cihazların temini ve teslimi süreçleri gelmektedir..

Kira sürem bitti ürünleri nasıl iade edebilirim ?

Belirlenen kira süresinin sonuna gelindiğinde, talebe göre ister süreyi uzatalım dilerseniz ürünlerin iade sürecini başlatalım.

Kiraladığım ürünler sıfır mı olacak ?

Müşterimizin ihtiyaçları dahilinde belirlenen kiralama modelinde, yine müşterimizin talebi yönünde kiralanacak olan ürünler sıfır (kapalı kutu) yada yenilenmiş ürün olabilir. Bu durum tamamen müşteri menfaati ile doğru orantılı ilerlemektedir.

Kiraladığım ürün hasar görürse ne olacak ?

Kirada olan tüm ürünler iyi niyet kapsamında firmamız tarafından sigortalıdır. Cihazların fiziki olarak alacağı hasarlar yapılan sözleşme kapsamında değerlendirilir.

Kiraladığım üründeki bilgiler ne olacak ?

Bilgi barındıran ürün kiralamalarında, “notebook, cep telefonu, tablet vb. “ içerdiği verinin gizliliği ve KVKK kapsamında cihazların disk ve memory kartları müşteri tarafından satınalma yapılabilir. Böylece tüm bilgi kurum dışına çıkmadan güvenliği sağlanmış olur. Satınalma yapılmadığı durumlarda müşterinin yönlendireceği bir temsilci yada temsilci grubu nezaretinde diskler ve memory kartlar formatlanır, içerdiği veriler geri dönemeyecek şekilde imha edilir.

Kimler Finansal Kiralama Yapar ?

Ölçeklendirme sınırı olmadan tüm işletmeler kiralama yolu ile teknolojik ihtiyaçlarını karşılayabilirler. Kiralanan ürün sayısı arttıkça işletmeye olan avantajı da doğru orantılı olarak büyümektedir. İşletmenin teknik altyapısının güncelliği veri kaybı yaşanmaması, iş sürekliliğinin devamı, personel/saat gibi işin verimini doğrudan etkileyen faktörlerin temel taşıdır. Her geçen yıl teknik altyapısını güncel tutmak isteyen ve bu süreçlere sermayesinden büyük yatırımlar ayırmak istemeyen tüm işletmeler yeni dönemde ihtiyaçlarını Finansal Kiralama yöntemi ile gidermektedirler.