532

Nasıl Laptop Kiralarım ?

60 görüntülenme
Nasıl Laptop Kiralarım ?

Laptop kiralama son dönemde özellikle işletmelerin çok fazla tercih ettikleri bir yöntem olarak karşımıza çıkıyor.

Laptop kiralarken dikkat edilmesi gereken ilk husus, ihtiyacın dışına çıkmamak. Kurumunuzun yada işletmenizin ihtiyaçlarını belirleyerek tam olarak size hizmet verebilecek ne eksik ne de fazla özelliğe sahip olmayacak bir bilgisayar seçimi yapmanız gerekmektedir. Eğer bu noktayı görmezden gelirseniz kiralama mantığı ile ters düşmeniz olası olacaktır.

Finansal kiralama modeli içinde yer alan laptop kiralama, masaüstü pc kiralama ; işletmelerin yakın ve uzak vade de planladıkları kısıtlı bütçeler ile birden fazla alanda yatırım yapabilmelerini sağlayan bir ticari modeldir.

Bu model sayesinde teknolojik altyapınızı güçlendirirken asıl hizmet verdiğiniz alanda da ilerleme şansınız olacaktır.

Laptop Kiralarken Neye Dikkat Etmeliyiz ?

Öncelikle firmanın sunmuş olduğu hizmetin işletmenizin ihtiyaçları ile eşleşmesine, aldığınız hizmetin bir sözleşme ile resmi bir hale getirilmesine dikkat etmek gereklidir.

Nasıl Bir Bilgisayara İhtiyacım Var ?

Teknoloji ile yakın temas kuracak kadar vaktiniz varsa bu sorunun cevabı zaten sizde vardır. Fakat müşterilerimizin büyük çoğunluğu iş yoğunluğu sebebiyle farklı alanlara zaman ayıramadıklarından, ihtiyaçlarını belirleme konusunda Notebook Teknik olarak her daim yanınızdayız.

Kira Ödemeleri Nasıl Yapılıyor ?

İhtiyaç analizi yapıldıktan ve uygun cihazlar belirlendikten sonra, sizler için kullanmak istediğiniz süre göz önüne alınarak ödeme tablosu çıkarılmakta ve bu fiyatlar temelinde fiyat teklifi hazırlanmakta. Sizlere iletilecek olan Banka Hesap Numaralarına sözleşmede yer alan tarihlerde ve fiyat teklifimizde bildirdiğimiz ücretin ödenmesi ile bilgisayar kiranızın ödemesini gerçekleştirmiş oluyorsunuz.

Kiralayacağım Cihazları Görebilir Miyim?

Sözleşme ve Teklif aşamasında iken sizler için belirlenmiş olan cihazları görerek kontrol edebilirsiniz. Talebinize göre cihazların teslim tarihi ve teslimat şekli belirlenir.

Kiraladığım Bilgisayar Arızalandı Ne Yapmalıyım ?

Kiralanan her cihaz firmamız tarafından İyi Niyet kapsamında sigortalıdır. Böyle bir durumda cihaz arıza tespiti için teknik servise alınır ve arızanın sebepleri araştırılır. Cihaz kaynaklı sorunlarda %100 değişim ve onarım süreci işletilir. Harici durumlarda hasarın ve arızanın büyüklüğüne göre firmamız; müşteri memnuniyeti ve şirketimizin menfaatini göz önünde bulundurarak ücretlendirme çıkaracaktır.

Kira Süresi İçerisinde Cihaz Değişimi Mümkün Mü ?

Kialanan cihazlar kira süresi içerisinde bir üst yada farklı özellikteki cihazlar ile değiştirilebilir, bunun olması durumunda sözleşme süresinde değişiklik olmaz.

Neden Cihaz Listesi Paylaşmıyoruz ?

Cihaz listesi paylaşmıyoruz çünkü değişken dinamiklere sahib bir operasyon yönetiyoruz. Kiralama modelinde kiralanan cihaz adetleri ve türleri aylık kira bedellerini doğrudan etkilemektedir. Cihaz ve fiyat listesi oluşturduğumuzda kurumsal büyük ölçekli işletmelere olduğundan daha fazla mali yük oluşturmakta. Proje bazlı fiyat teklifleri ile her işletmeye özel indirimler uygulayarak bütçe dostu tutumumuzu koruyabiliyoruz.

Projenize katkı sağlamamızı istiyorsanız lütfen doğrudan iletişim kanallarından bizimle irtibata geçiniz.